Τελευταίες Ειδήσεις

Ανακοινωθέντα

16-04-2018 14:55

Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Λειτουργών Σχολείων Δημοτικής Εκπαίδευσης, στην Ειδική Εκπαίδευσης

Η Επιτροπή Εκπαιδευτικής Υπηρεσίας ανακοινώνει τις πιο κάτω μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Λειτουργών Σχολείων Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ειδική Εκπαίδευση)  Εκπαίδευσης, με ισχύ από  1η Σεπτεμβρίου 2018.

Διευκρινίζεται ότι σύμφωνα με το άρθρο 39Α(1)(δ) των περί Δημόσιας Εκπαιδευτικής Υπηρεσίας Νόμων του 1969 έως (Αρ.2) του 2017, οι εκπαιδευτικοί λειτουργοί, των οποίων οι αιτήσεις για μετάθεση ή μη μετάθεση δεν έχουν ικανοποιηθεί, μπορούν μέσα σε επτά ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων, δηλαδή μέχρι τη Δευτέρα 23 Απριλίου 2018, να υποβάλουν αιτιολογημένη ένσταση για τη μετάθεση ή μη μετάθεσή τους, συμπληρώνοντας το σχετικό έντυπο (ΕΕΥ16), το οποίο είναι διαθέσιμο μόνο ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα της Επιτροπής, στη διεύθυνση  http://www.eey.gov.cy, από τη διασύνδεση «Έντυπα».  Εκπρόθεσμες ενστάσεις δεν θα εξετάζονται.

ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ

Αρ.Φακ.

Ονοματεπώνυμο

Από

Εις

5718

Ερμιόνη Δημητρίου

Λευκωσία (20) + Σχολή Κωφών - Λευκωσία (3)

Λευκωσία (23)

5366

Άννα Μάρκου-Μηλιώτη

Αραδίππου (23)

Ειδικό Σχολείο "Απόστολος Βαρνάβας" - Λιοπέτρι (23)

5870

Άντρη Φιλίππου

Λάρνακα (23)

Λεμεσό (23)

7170

Γεώργιος Αγαθοκλέους

Παρεκκλησιά (12) + Λεμεσό (9) + Πεντάκωμο (2)

Παρεκκλησιά (10) + Λεμεσό (9) + Ασγάτα (4)

 

ΕΙΔΙΚΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ

1.  Κωφών 

Αρ.Φακ.

Ονοματεπώνυμο

Από

Εις

15942

Ιωάννα Ιακώβου

Λευκωσία (25) + Σχολή Κωφών - Λευκωσία (4)

Λευκωσία (29)

6735

Έλενα Χατζηπέτρου-Χαράγκη

Σχολή Κωφών - Λευκωσία (25)

Λευκωσία (25)

15472

Μαρία Παπαθανασίου

Ειδικό Σχολείο "Ευαγγελισμός" - Γέρι (15) + Λατσιά (8) + Δάλι (6)

Ειδικό Σχολείο "Ευαγγελισμός" - Γέρι (15) + Πέρα Χωρίο Νήσου (7) + Λατσιά (7)

6995

Οριάνα Μουρίδη

Λακατάμεια (10) + Καλό Χωριό Κλήρου (8) + Αρεδιού (7)

Λακατάμεια (10) + Εργάτες (8) + Αρεδιού (7)

14823

Γρηγορία Γιάγκου

Ορόκλινη (22) + Κόρνο (7)

Ποταμό Γερμασόγειας (11) + Πύργο Λ/σού (7) + Κυβίδες (6) + Επισκοπή (5)

7885

Μαρία Χαραλάμπους

Πάφο (18) + Κονιά (7)

Κονιά (13) + Πάφο (12)

         

  

2.  Ειδικών Μαθησιακών Νοητικών, Λειτουργικών και Προσαρμοστικών Δυσκολιών

Αρ.Φακ.

Ονοματεπώνυμο

Από

Εις

15129

Αθηνά Αβρααμίδου

Λάρνακα (29)

Λευκωσία (29)

13239

Κατερίνα Κουφού - Ευαγόρου

Μάμμαρι (20) + Δένεια (7)

Αγίους Τριμιθιάς (27)

8126

Κορίνα Σκορδή-Mc Cowan

Αλάμπρα (20) + Δάλι (7)

Αλάμπρα (22) + Δάλι (5)

12499

Δέσπω Χαραλάμπους

Λευκωσία (27)

Ανάγυια (18) + Καπέδες (9)

12637

Φιλάνθη Καλαματιανού

Αστρομερίτη (27)

Ασίνου (27)

13998

Νικολέττα Κασκανιώτη - Παπαμωϋσέως

Ασίνου (27)

Αστρομερίτη (21) + Ορούντα (6)

12515

Παναγιώτα Μαλέκκου

Ποταμιά (14) + Γέρι (13)

Γέρι (17) + Ποταμιά (10)

15068

Αποστόλα Σκουλιά

Πέρα Χωρίο Νήσου (29)

Δάλι (29)

13153

Σταυρούλα Ιωακείμ-Παπουή

Αγία Βαρβάρα (15) + Δάλι (10)

Δάλι (25)

13155

Δήμητρα Δημητριάδου

Λευκωσία (25)

Δάλι (25)

14478

Λουΐζα Χατζηθωμά

Ταμασό (29)

Κλήρου (27) (Αναστολή ενός έτους)

13322

Αλεξάνδρα Καλαμαρά

Παλιομέτοχο (27)

Κοκκινοτριμιθιά (27)

13973

Ευρούλα Χατζηματθαίου

Λευκωσία (27)

Κοκκινοτριμιθιά (18) + Δένεια (9)

15396

Ελένη Χαραλάμπους

Ασίνου (18) + Κοράκου (6) + Ακάκι (5)

Λακατάμεια (29) (Αναστολή ενός έτους)

15906

Ανδρονίκη Δημητρίου

Κονιά (29)

Λακατάμεια (29)

14075

Ανδρεούλα Ανδρέου-Φιλήμη

Εργάτες (18) + Λακατάμεια (9)

Λακατάμεια (15) + Εργάτες (12)

14469

Αντρούλα Πολή

Δάλι (29)

Λατσιά (27)

13172

Πόπη Μιχαηλίδου-Σταύρου

Μαθιάτη (17) + Σιά (8)

Μαθιάτη (16) + Σιά (9)

8108

Λιάνα Ζαχαρίογλου-Χριστίδου

Αγίους Τριμιθιάς (27)

Μένοικο (17) + Ακάκι (5) + Περιστερώνα (3)

5303

Αναστασία Γιαλλούρη

Δάλι (25)

Πέρα Χωρίο Νήσου (25)

14800

Αθηνά Παστού

Πέρα Χωρίο Νήσου (24) + Γέρι (5)

Πέρα Χωρίο Νήσου (22) + Γέρι (7)

14194

Χριστίνα Κωνσταντίνου

Περιστερώνα (17) + Μιτσερό (10)

Περιστερώνα (18) + Μιτσερό (9)

15282

Στυλιανός Μιχαήλ

Ειδικό Σχολείο Λευκωσίας (29)

Ταμασό (29)

13187

Μαρία Σάββα

Λυθροδόντα (25)

Τσέρι (25)

15429

Χριστίνα Λαμπρίδη

Αυγόρου (29)

Αγία Νάπα (29)

15504

Ισαβέλλα Μαυραδά

Φρέναρος (29)

Λάρνακα (29) (Αναστολή ενός έτους)

13641

Μαρία Λοΐζου

Λάρνακα (21) + Κίτι (6)

Λάρνακα (27)

14509

Ιωάννα Παναγιώτου

Αραδίππου (29)

Λάρνακα (27)

13907

Γιωργούλα Χατζηκυριάκου

Λάρνακα (21) + Αγία Άννα (6)

Λάρνακα (19) + Αγία Άννα (8)

14092

Κωνσταντίνος Χατζηπαντελή

Λάρνακα (27)

Λάρνακα (17) + Τερσεφάνου (10)

12475

Κατερίνα Ντιναμάρκα-Μιχαήλ

Αλεθρικό (20) + Αναφωτία (7)

Αλεθρικό (16) + Αναφωτία (9)

15729

Μαριλένα Μέλιου

Κοφίνου (14) + Άγιο Θεόδωρο Λ/κας (13) + Αλαμινό (2)

Κοφίνου (15) + Άγιο Θεόδωρο Λ/κας (10) + Αλαμινό (2) + Αγγλισίδες (2)

14879

Ελένη Βιολάρη

Κίτι (29)

Λειβάδια (29)

13272

Χρυσταλλένη Γαβριήλ

Περβόλια (25) + Δρομολαξιά-Μενεού (2)

Περβόλια (23) + Δρομολαξιά-Μενεού (4)

15524

Παρθενόπη Χριστοδούλου

Μουτταγιάκα (20) + Λεμεσό (9)

Λεμεσό (29)

13985

Μαρία Βακανά

Κολόσσι (27)

Λεμεσό (27)

14507

Νικόλαος Σουρμελή

Τσέρι (29)

Λεμεσό (27)

14878

Βιργινία Τριλλίδου

Τραχώνι (29)

Άγιο Αθανάσιο (29)

14093

Πέρσα-Ελίζα Δημητρίου

Ποταμό Γερμασόγειας (13) + Λινόπετρα (8) + Άγιο Αθανάσιο (6)

Γερμασόγεια (27)

7896

Χρίστια Παπανικολάου

Ερήμη (14) + Κυβίδες (11)

Ερήμη (20) + Κυβίδες (5)

14876

Άρης Παπαγεωργίου

Ειδικό Σχολείο "Απόστολος Λουκάς" - Λεμεσός (29)

Κολόσσι (29)

15466

Έλλη Κλεοβούλου

Ειδικό Σχολείο "Απόστολος Λουκάς" - Λεμεσός (29)

Κολόσσι (29)

14007

Στέλλα Δημητρίου

Άγιο Αθανάσιο (27)

Λινόπετρα (27)

16534

Δέσποινα Χριστοδούλου

Λευκωσία (29)

Μουτταγιάκα (29) (Ειδικοί λόγοι)

14471

Ιφιγένεια Σουρμελή

Πολεμίδια Κάτω (25) + Λεμεσό (4)

Πολεμίδια Κάτω (27)

15724

Μαρίνα Ιωάννου

Λεμεσό (29)

Ποταμό Γερμασόγειας (29)

15233

Δήμητρα Μιχαήλ

Πύργο Λ/σού (21) + Αψιού (5) + Γερμασόγεια (3)

Πύργο Λ/σού (29) (Αναστολή ενός έτους)

15783

Έλενα Μούχλη

Χλώρακα (29)

Πάφο (29)

14188

Μάριος Θεοδώρου

Δρούσια (17) + Πόλη Χρυσοχούς (12)

Αργάκα (10) + Αγία Μαρίνα Χρυσοχούς (10) + Πόλη Χρυσοχούς (7)

12767

Αντώνης Ανδρέου

Έμπα (20) + Πέγεια (5)

Έμπα (15) + Πέγεια (10)

15218

Αγγελίνα Μιχαήλ

Κισσόνεργα (14) + Πάφο (6) + Τρεμιθούσα (5) + Τάλα (4)

Κισσόνεργα (17) + Τάλα (7) + Τρεμιθούσα (5)

15553

Στέλλα Λένου

Πάφο (29)

Κονιά (24) + Αναρίτα (5)

 

3.  Λογοθεραπείας

Αρ.Φακ.

Ονοματεπώνυμο

Από

Εις

13314

Στέλλα Ποταμίτου

Λακατάμεια (27)

Λευκωσία (27)

6431

Λουΐζα-Ευδοξία Δαμιανού

Λατσιά (14) + Γέρι (11)

Γέρι (25)

8079

Γιαννούλα Αμπίζα

Πέρα Χωρίο Νήσου (21) + Λευκωσία (6)

Δάλι (17) + Ποταμιά (8)

12261

Αγγελική Παναγιώτου

Δευτερά (21) + Ανάγυια (6)

Δευτερά (25)

6430

Άννα Αδαμίδου

Ειδικό Σχολείο Λευκωσίας (25)

Ειδικό Σχολείο "Ευαγγελισμός" - Γέρι (25)

13976

Ελένη Προκοπίου

Ειδικό Σχολείο "Ευαγγελισμός" - Γέρι (18) + Σχολή Κωφών - Λευκωσία (11)

Ειδικό Σχολείο "Ευαγγελισμός" - Γέρι (20) + Σχολή Κωφών - Λευκωσία (9)

13980

Αντρούλλα Μαλλούπα

Εργάτες (16) + Καμπιά (7) + Άγιο Ιωάννη Μαλούντας (4)

Εργάτες (16) + Καμπιά (8) + Άγιο Ιωάννη Μαλούντας (3)

12269

Ιλάνα Μακρίδου

Κλήρου (18) + Φαρμακά (4) + Μιτσερό (3) + Αγροκηπιά (2)

Κλήρου (18) + Φαρμακά (7) + Αγροκηπιά (2)

7886

Μόνικα Γρηγοριάδη-Γιάγκου

Άδεια

Λακατάμεια (27)

12762

Μαρία Κυπρή - Ζορνά

Ταμασό (18) + Καλό Χωριό Κλήρου (5) + Αναλυόντα (2) + Άγιο Επιφάνειο (2)

Λακατάμεια (27)

7135

Θόη Φωτίου - Ασβεστά

Δάλι (17) + Ποταμιά (8)

Πέρα Χωρίο Νήσου (25)

12540

Πουλχερία Ζιπιτή

Ανθούπολη (27)

Ταμασό (17) + Ανθούπολη (10)

13978

Έλμα Φιλίππου

Ψημολόφου (11) + Αρεδιού (10) + Καπέδες (6)

Ψημολόφου (10) + Αρεδιού (9) + Καπέδες (8)

13990

Μάρθα Τηλεμάχου

Δερύνεια (27)

Φρέναρος (27)

13674

Άντρια Καραγιώργη

Φρέναρος (21) + Δερύνεια (6)

Φρέναρος (15) + Δερύνεια (12)

15387

Μελίνα Μελή

Αυγόρου (29)

Λάρνακα (29)

13278

Θεοδοσούλα Ανδρέου-Κυριακίδη

Αραδίππου (19) + Λάρνακα (8)

Αραδίππου (27)

15648

Σκεύη Θωμά

Κοφίνου (22) + Αγγλισίδες (7)

Κοφίνου (20) + Αγγλισίδες (9)

12541

Ελένη Γεωργαλλίδου

Τρούλλους (16) + Λειβάδια (11)

Τρούλλους (14) + Λειβάδια (13)

15048

Αλεξία Γεωργίου

Χοιροκοιτία (13) + Λεύκαρα (8) + Τόχνη (4) + Μαρώνι (4)

Χοιροκοιτία (13) + Λεύκαρα (10) + Μαρώνι (4) + Τόχνη (2)

14456

Μάριος Στυλιανού

Τριμήκληνη (15) + Λεμεσό (14)

Λεμεσό (15) + Τριμήκληνη (14)

13988

Βασιλειάνα Νεοφύτου

Επισκοπή (22) + Ερήμη (7)

Επισκοπή (18) + Ερήμη (9)

15358

Αγγέλα Τινιόζου

Αναφωτία (12) + Αλεθρικό (12) + Μαζωτό (5)

Κολόσσι (29)

15816

Παναγιώτα Παναγιώτου

Κονιά (15) + Πισσούρι (10) + Πάφο (4)

Πισσούρι (13) + Λεμεσό (12) + Αυδήμου (4)

15498

Βικτώρια Πουταχίδου

Λεμεσό (22) + Πάχνα (4) + Άγιο Αμβρόσιο Λ/σού (3)

Πολεμίδια Κάτω (21) + Άγιο Αμβρόσιο Λ/σού (4) + Πάχνα (4)

14551

Μάριος Μιχαήλ

Πολεμίδια Πάνω (16) + Πολεμίδια Κάτω (11) + Ακρωτήρι (2)

Πολεμίδια Πάνω (18) + Πολεμίδια Κάτω (11)

14784

Τζούλια Νεοφύτου

Αγρό (16) + Ύψωνα (13)

Ύψωνα (16) + Αγρό (13)

15225

Χρυσάνθη Χριστοδούλου

Πάφο (18) + Κισσόνεργα (11)

Πάφο (17) + Κισσόνεργα (12)

13986

Ελένη Μανώρα

Πόλη Χρυσοχούς (12) + Δρούσια (7) + Στρουμπί (4) + Ίνια (4)

Γιόλου (11) + Δρούσια (10) + Τσάδα (6)

7641

Μαργαρίτα Θεοδώρου

Χλώρακα (25)

Έμπα (11) + Τάλα (9) + Μεσόγη (5)

15542

Ελένη Ευσταθίου

Πόλη Χρυσοχούς (16) + Αργάκα (13)

Πόλη Χρυσοχούς (12) + Αργάκα (11) + Αγία Μαρίνα Χρυσοχούς(6)

 (ΜΛ/ΕΙ)